Domácí

Muž venčil psa opilý, pitbul pokousal na hřišti dítě. Padl rozsudek!

Muž venčil psa opilý, pitbul pokousal na hřišti dítě. Padl rozsudek!
Zdroj: TV Nova

Muž, který podle brněnského městského soudu nese vinu za loňské napadení holčičky psem v Moravanské ulici, vyvázl s podmínkou. Pitbul napadl dívku na dětském hřišti a pokousal ji v obličeji. Muž ho podle obžaloby nechal volně pobíhat, i když věděl, že pes nemá rád děti.

Těžko pochopitelný čin se stal loni v květnu v parku na Moravanské ulici. Muž si vypůjčil pitbulteriéra a vydal se s ním na dětské hřiště. Brněnská vyhláška přitom výslovně zakazuje vstup na místo se psem. Z toho si muž ale příliš těžkou hlavu nedělal, v krvi měl v tu chvíli téměř tři promile alkoholu. 

Pes neměl mít připevněné vodítko a ani nasazený náhubek, a přestože byl muž podle soudkyně výslovně majitelkou psa upozorňován, že zvíře nemá rádo děti, nevěnoval mu dostatečnou pozornost a pes se vrhnul na dívku. Pokousal ji v obličeji. 

Související obsah

Dívka předškolního věku musela na operaci. Po útoku měla tržné rány na víčku a proděravělý slzný kanálek. V nemocnici strávila měsíc.

Případ se dostal k soudu, podle zjištění Práva muž nakonec vyvázl s podmínkou. Soudkyně chování muže ohodnotila jako ublížení na zdraví z nedbalosti, za což měl dostat trest pět měsíců vězení s podmíněným odkladem na třicet měsíců. Ze soudní databáze vyplývá, že trest bude zřejmě už pravomocný.

Policie v polovině dubna obvinila muže, který neuhlídal psa v Praze. Zvíře pokousalo a těžce zranilo malého chlapce. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz