Zahraničí

Bill Gates se rozvádí s manželkou Melindou, pár byl spolu 27 let

Zakladatel společnosti Microsoft a jeden z nejbohatších lidí planety Bill Gates oznámil, že se rozvádí se svou manželkou Melindou. Pár byl spolu dlouhých 27 let.

Manželský pár oznámil svůj rozvod na sociálních sítích. Jejich vztah trval dlouhá léta a oba dva chtějí zůstat podle svých slov i nadále přáteli a obchodními partnery.

"Po velkém přemýšlení a hodně práce na našem vztahu jsme se rozhodli ukončit naše manželství," napsal pár na sociální síť Twitter.

Související obsah


Melinda Gatesová podala v pondělí ve Washingtonu žádost o rozvod a požádala soudce, aby manželství zrušil na základě smlouvy o rozluce páru. Ve veřejně dostupných dokumentech nebyly uvedeny žádné finanční údaje.

Podívejte se na první tanec novomanželů Gatesových v roce 1994: 

Pětašedesátiletý Bill a šestapadesátiletá Melinda Gatesová se setkali v Microsoftu, který Bill Gates založil a v té době byl výkonným ředitelem. Melinda začínala na pozici produktového manažera jako jediná žena v první třídě absolventů MBA, která vstoupila do společnosti. V té se nakonec stala generální ředitelkou informačních produktů.

"Vychovali jsme tři neuvěřitelné děti a vybudovali základ, který funguje po celém světě, aby umožnil všem lidem vést zdravý a produktivní život," uvádí se v prohlášení. "Nadále sdílíme víru v tuto misi a budeme pokračovat v naší spolupráci v nadaci, ale již nevěříme, že můžeme společně růst jako pár v další fázi našeho života."

Setkání s Billem popsala ve své knize "Okamžik výtahu": "Přišla jsem pozdě a všechny stoly byly zaplněny kromě jednoho, který měl stále vedle sebe dvě prázdné židle. Seděla jsem na jedné z nich. O pár minut později přišel Bill a posadil se na druhou židli." Pár se oženil na Havaji v roce 1994.

V roce 2000 spolu založili svou dobročinnou organizaci Bill and Melinda Gates Foundation. Od té doby nadace podle svých internetových stránek vynaložila 53,8 miliardy dolarů na širokou škálu iniciativ souvisejících mimo jiné s globální péčí o zdraví, zmírněním chudoby a dalšími.

65letý Gates patří mezi nejbohatší lidi na světě, v lednu roku 2020 činil jeho majetek 108,8 miliard dolarů, což je zhruba 2393 tisíc milionů korun.

V březnu 2020 Bill Gates odstoupil z představenstva společností Microsoft a Berkshire Hathaway, aby věnoval více času svým filantropickým prioritám, včetně práce na řešení změny klimatu.

Melinda Gates je také zakladatelkou investiční společnosti Pivotal Ventures, která potvrdila rozchod páru. "Žádáme o prostor a soukromí pro naši rodinu, když se začínáme orientovat v tomto novém životě," uvedla dvojice ve svém pondělním prohlášení.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz