Zahraničí

Bill Gates řekl, kdy porazíme covid. Chystejme se na příští pandemii, vzkázal

Bill Gates řekl, kdy porazíme covid. Chystejme se na příští pandemii, vzkázal
Zdroj: Profimedia

Miliardář Bill Gates, který se velmi angažuje v boji s celosvětovou pandemií koronaviru, v aktuálním rozhovoru nastínil, kdy se podle něj podaří nemoc zkrotit natolik, aby se život ve světě mohl vrátit do normálu. A zdůraznil, že je třeba se lépe připravit na budoucí pandemie.

Miliardář, který své bohatství investuje do řady dobročinných a vědeckých projektů, řekl, že věří tomu, že svět se vrátí "kompletně zpátky k normálu" do konce roku 2022. Napomoci tomu má i to, že s postupujícím očkováním vznikne v bohatších zemích přebytek vakcín, o něž je pak možné se podělit s chudšími státy.

"Stále zůstávají otázky k tomu, jak široce bude využívána vakcína Johnson & Johnson, ale některé bohaté státy - včetně USA a Velké Británie - se už v létě dostanou na vysokou úroveň proočkovanosti. A to uvolní kapacity, takže se vakcíny na konci tohoto a začátku příštího roku dostanou do celého světa. Tuhle nemoc sice nevymýtíme, ale dostaneme ji do konce roku 2022 na velmi nízká čísla," cituje Gatese portál Sky News. I proto prý boháč věří, že se život ve světě vrátí na konci příštího roku do normálu.

Odhaduje, že přibližně za čtvrt roku začnou vakcíny proudit do všech zemí tvrdě zasažených pandemií, nejen do těch bohatých. Zároveň Gates zdůraznil, že je třeba připravovat se na budoucí zdravotní krize. Díky tréninku prý budeme příště chytřejší.

Související obsah

"Lidé do tohoto rizika dostatečně neinvestovali. Takže doufám, že si zapamatujeme, že je to potřeba a budeme připraveni na příští pandemii," svěřil se Gates. Připomněl, že lidé velmi rychle zapomněli i na epidemii eboly před několika lety.

Tentokrát si ale myslí, že kvůli ohromným dopadům ekonomickým i na lidské životy si tato generace bude pandemii covidu pamatovat.

Bill Gates je kvůli pandemii terčem konspiračních teorií. Připomeňte si i další mýty spojené s očkováním:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz