Zahraničí

Mexické metro se zřítilo z nadjezdu na ulici! 23 mrtvých, 70 zraněných

Nejméně 23 lidí zemřelo a dalších 70 bylo zraněno při strašlivé nehodě metra v Mexico city. Souprava se zřítila z nadjezdu, všude v okolí jsou trosky. Zatím není přesně jasné, zda v sutinách nejsou další lidé.

"V současné chvíli podle dostupných informací přišlo o život 13 lidí, dalších přibližně 70 zraněných bylo převezeno do nemocnic Brother Belisario Domínguez, ISSSTE, Magdalena de las Salinas, Gral. Balbuena a Xoco," zveřejnil Úřad pro komplexní řízení rizik a ochranu veřejnosti krátce po nehodě.

Na místo zamířila i starostka hlavního města Mexika Claudia Sheinbaumová, která potvrdila smutnou zprávu.

Počet obětí se bohužel rychle zvýšil. Po desáté Sheinbaumová informovala o tom, že o život přišlo nejméně 23 lidí. Z přibližně 70 zraněných skončilo 49 lidí v nemocnici.

Bezpečnostní kamery zachytily moment, kdy došlo k děsivému pádu metra:

"Naneštěstí jsou zde oběti a zranění lidé. Jsem na místě při zřízení řídícího centra," popsala starostka na sociálních sítích krátce poté, co dorazila na místo.

Související obsah

Metro se v pondělí po 22. hodině tamního času zřítilo z nadjezdu přímo na zaparkovaná auta. Část soupravy spadla z výšky přibližně pěti metrů, uvádí agentura APTN.

Na místě zasahovalo kolem 450 policistů, dalších 250 dopravních policistů, 21 jednotek a 90 záchranářů a mnoho dalších.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz