Domácí

Z náklaďáku vypadalo 30 tun kamení, dva mrtví! Policie řekla více k nehodě

Z náklaďáku vypadalo 30 tun kamení, dva mrtví! Policie řekla více k nehodě
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Policie v úterý zveřejnila nové informace k nehodě, která se stala v pondělí po poledni ve Studénce na Novojičínsku a při které zemřeli dva lidé. Podle vyšetřovatelů se na dva muže v dodávce vysypalo téměř 30 tun lomového kamene, podle policie stojí za nehodou zřejmě nedbalost.

Tragická nehoda se stala okolo půl druhé na křižovatce ulic Oderská a Matiční ve Studénce na Novojičínsku. Řidič (56) náklaďáku z Ostravy jel zrovna od Bílovce na obec Mošnov, když mu znenadání na levém předním kole praskla pneumatika. 

"Souprava se stala neovladatelnou, dostala smyk, přejela do protisměru a zde se čelně střetla s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Peugeot Boxer," přiblížil okolnosti nehody policejní mluvčí René Černohorský.

Nákladní souprava se otočila o 180 stupňů, převrátila se na bok a vysypala na dodávku svůj náklad lomového kamene. Mělo jít o bezmála 30 tun, z čehož váha jednoho kamene šplhá až k 200 kilogramům. 

Související obsah

 

Dodávka prorazila ocelová svodidla a skončila ve svahu přilehlé cyklostezky. Kameny zabily dva muže z Frýdecko-Místecka ve věku 28 a 35 let. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že oba muži byli na místě mrtví a přivolaný lékař jim už nemohl pomoci. Řidič nákladní soupravy se zranil lehce, skončil ale v ostravské nemocnici.

"Orientační dechová zkouška byla u 56letého řidiče nákladní soupravy negativní, u obou zemřelých mužů byly nařízeny zdravotní pitvy a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově na několik stovek tisíc korun," dodal mluvčí.

Silnici II. třídy číslo 464 mezi Studénkou a Novou Horkou policisté v průběhu prověřování dopravní nehody uzavřeli v obou směrech a odkláněli dopravu přes ulici Nádražní ve Studénce.

"Na místě se nacházely všechny složky Integrovaného záchranného systému i vrtulník letecké záchranné služby a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty zločinu usmrcení z nedbalosti. Roztržená pneumatika tahače byla zajištěna a zaslána k odbornému zkoumání soudnímu znalci z oboru silniční dopravy," zakončil Černohorský.

Další strašlivou nehodu vyšetřují policisté v Mladé Boleslavi. Náraz auta do lidí zachytila kamera:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz