Zajímavosti

Matka školáka zveřejnila domácí úkol, stal se z něj hit internetu

Matka školáka zveřejnila domácí úkol, stal se z něj hit internetu
Zdroj: Profimedia

Zapeklitý domácí úkol na sociálních sítích zveřejnila matka dětí školou povinných a hlavu si nad ním láme většina dospělých Čechů. Jde o další z důkazů, jak může být distanční výuka náročná nejenom pro žáky, ale především pro rodiče. Vysvětlit dětem kvadratické rovnice je, zdá se, téměř nemožné. Z příspěvku zoufalé maminky je hit internetu.

Většina rodičů se už s různými úskalími distanční výuky svých ratolestí za více než rok koronavirové pandemie nejspíš seznámila. Škola na dálku je ale stále dovede překvapit. Vysvětlit dětem kvadratické rovnice může být nadlidským úkolem.

"Ta chvíle, kdy za vámi přijdou děti, ať jim vysvětlíte kvadratické rovnice... A vy si vzpomenete, že zrovna z toho jste měli na gymplu kouli! A soudě dle manželova výrazu je vám jasné, že ten ji měl taky!" zoufala si maminka Lucie z Deníku fejsbukové matky, která zveřejnila úkol do matematiky svého školáka.

Ta chvle, kdy za vmi pijdou dti, a jim vysvtlte kvadratick rovnice... a vy si vzpomenete, e zrovna z toho jste mli na gymplu kouli! A soud dle manelova vrazu je vm jasn, e ten ji ml taky!

Zveejnil(a) Denk fejsbukov matky dne Pondl 3. kvtna 2021

S kvadratickými rovnicemi se žáci nejčastěji poprvé setkávají v prvním ročníku střední školy. Hlavu dokážou zavařit i při běžné výuce, natož dálkové. A teď s nimi musejí bojovat i dospělí, z nichž řada doufala, že už se po maturitě s něčím podobným nikdy nesetká.

Související obsah

"Už šetřím na případné doučování. Na tohle nemám! Upřímně řečeno, když to tak vidím, nechápu jak jsem mohla na gymplu dojít k maturitě a odmaturovat," reagovala na příspěvek Jana.

Podle Lenky je jediným řešením, jak se naučit počítat kvadratické rovnice, "vyspat se", aby "vzorec sám nastoupil do hlavy". "Bez něj to nepůjde," radí ostatním rodičům. "Myslím, že o všem vypovídá ta poslední věta z učebnice: kvadratická rovnice nemá reálné kořeny. Prostě něco o ničem," směje se další z uživatelek.

"Jak je tam víc písmen než číslic, už to není matematika, ale čeština," uzavřel za vyděšené rodiče Jan.

Máte také zábavné, anebo naopak nepříjemné zkušenosti s distanční výukou a učení se doma s dětmi? Svoje zkušenosti nám můžete napsat na e-mail zpravy@nova.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz