Zahraničí

Melinda to s Billem Gatesem neměla jednoduché. Pracoval i 16 hodin denně

Melinda to s Billem Gatesem neměla jednoduché. Pracoval i 16 hodin denně
Zdroj: Profimedia

Bill Gates se po 27 letech rozvádí. Žádost v pondělí podala jeho manželka Melinda Gatesová na úřadu státu Washington. Teď musí mimo jiné vyřešit, jak si rozdělí astronomický majetek, jehož hodnota dosahuje téměř 2,8 bilionů korun.

Přišlo to jako rána z čistého nebe. Miliardář a filantrop Bill Gates v pondělí večer oznámil rozvod s manželkou Melindou Gatesovou. Pár spolu tvořili dlouhých 27 let.


"Vychovali jsme tři neuvěřitelné děti a vybudovali nadaci, která pomáhá mnoha lidem po celém světě vést zdravý a produktivní život. Nadále sdílíme víru v tuto misi a budeme i nadále spolupracovat v nadaci, ale už nevěříme, že v této další fázi našeho života můžeme spolu být jako pár," uvedl pár ve společném prohlášení na Twitteru.


Dvojice se seznámila ve společnosti Microsoft, kterou Bill Gates založil. Mezi mladou markeťačkou a počítačovým géniem přeskočila jiskra a v roce 1994 se vzali. O šest let později založili dobročinnou nadaci, která usilovala o zlepšení poměrů v nejchudších částech světa, zlepšení vzdělávání, léčbu HIV, malárie nebo dětské obrny.


Gates je podle aktuálního žebříčku čtvrtým nejbohatším člověkem světa. Zakladatel Microsofrtu nastřádal jmění v hodnotě téměř 130 miliard dolarů, v přepočtu okolo 2,8 bilionů korun.


Související obsahKonkrétní důvody rozvodu pár nezveřejnil. I přes konec manželství ale prý mají v úmyslu nadále společně vést svou nadaci.


"Na naší dovolené v Africe jsme se procházeli po pláži a najednou nám to bylo jasné. Rozhodli jsme se, že většinu peněz, které vyděláme, vrátíme společnosti," uvedla Melinda.


Jejich nadace patří k největším svého druhu na světě a zaměřuje se na podporu vzdělávání dětí třetího světa. V poslední době je hlavním cílem nadace boj proti koronaviru, na který už vydala miliardy korun. Sám Bill Gates v roce 2015 svět dokonce varoval.


"Pokud něco dokáže v příštích desetiletích zabít desítky milionů lidí, velmi pravděpodobně půjde o infekční virus," varoval před šesti lety Gates.


Jenže právě obrovské pracovní nasazení asi stálo úspěšného vizionáře manželství. Melinda si několikrát posteskla, že život s Billem je neuvěřitelně těžký. Je prý workoholik, který pracuje 16 hodin denně. Na rodinu mu prý příliš času nezbývalo. Otázkou je, jak si po rozvodu jeden z nejbohatších párů světa rozdělí majetek v astronomické hodnotě 2,6 bilionu korun.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz