Domácí

V řece Svratce našli plovoucí tělo! Poblíž místa, odkud zmizel Tomáš

Policisté a hasiči zasahují u řeky Svratky v brněnském Jundrově. V úterý okolo třetí hodiny odpoledne tam veslař našel tělo. A to nedaleko místa, odkud před třemi týdny zmizel 15letý Tomáš. Probíhá identifikace těla, řekl TN.cz policiejní mluvčí Bohumil Malášek. Ve středu dopoledne se potvrdilo, že tělo patřilo ztracenému chlapci.

Veslař našel tělo ve Svratce u ulice Veslařská v brněnském Jundrově v úterý odpoledne. Na místo okamžitě vyrazili policisté a hasiči. Sanitka podle informací TN.cz už nebyla potřeba.

"Po 15. hodině odpoledne jsme dostali oznámení od veslaře, který si ve Svratce všiml těla. Potápěči ho vytáhli a probíhají identifikační úkony," řekl TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek. "Policejní potápěči tělo vytáhli po hodině od oznámení," doplnil jeho kolega Petr Vala. Další informace mají kriminalisté zveřejnit během středy.

Právě poblíž Svratky ve stejné městské části před třemi týdny zmizel 15letý Tomáš. Ten byl ještě v úterý v policejní pátrací databázi. Jeho bratr si zamkl facebookový profil, na němž donedávna informoval o průběhu pátrání. Ve středu se černý scénář bohužel potvrdil.

Související obsah

Po chlapci se slehla zem ve středu 14. dubna pozdě večer. Potom, co vyděšení rodiče zalarmovali policii, do akce vyrazil vrtulník, psovodi a do hledání se zapojili i desítky dobrovolníků. 

Podívejte se na reportáž TV Nova o pátrání po Tomášovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz