Domácí

Poslanci opět jednali za zavřenými dveřmi. Vláda má prověřit únik informací

Ve středu pokračovalo jednání Poslanecké sněmovny. Nejprve se začal řešit dlouho očekávaný stavební zákon. Ten například počítá s převodem všech stavebních úřadů pod stát. Poslanci se ale k hlasování nedostali a projednávání bodu přerušili. Odpoledne pak Sněmovna začala jednat opět neveřejně kvůli kauze Vrbětice a cestě vicepremiéra do Moskvy, která se nakonec neuskutečnila. Poslanci během jednání pověřili vládu, aby vyšetřila únik informací o případu Vrbětice.

V rámci dopoledního jednání se řešil stavební zákon, o jehož podobě se ve Sněmovně vede spor. Připravovaný zákon by měl celkově zrychlit celé řízení. Podle úprav hospodářského výboru se počítá například s převodem všech stavebních úřadů pod stát.

Část opozice ale s takovým postupem nesouhlasí, poslanci proto připravili celkovou úpravu, která zachovává část stavebních úřadů pod obcemi.

Po velmi dlouhé debatě se ale poslanci k hlasování nedostali a jednání v jednu hodinu odpoledne přerušili. Ve 14:30 začali se 101. schůzí.

Po jejím skončení se začali poslanci opět zabývat kauzou Vrbětice a také cestou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy, která se nakonec neuskutečnila. Jednání bylo neveřejné. Sněmovna pověřila vládu, aby prověřila únik informací o případu Vrbětice.

Související obsah

O cestě jednali již v úterý, schůze se uskutečnila za zavřenými dveřmi. Účastnili se jí i šéf Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Sněmovna jednala neveřejně zhruba hodinu a půl, jednaní ale bylo přerušeno, nepřineslo žádný výsledek.

Jan Hamáček vyzval Markétu Pekarovou k omluvě, tady je její reakce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz