Zahraničí

O toto sídlo se budou Gatesovi dělit. Podívejte se na jezerní dům snů

O toto sídlo se budou Gatesovi dělit. Podívejte se na jezerní dům snů
Zdroj: Profimedia

Manželé Gatesovi oznámili po 27 letech manželství rozvod. Podle zahraničních médií se pár bude také muset rozdělit o svůj dům snů. Ten manželé koupili v roce 1996 a předělali ho k obrazu svému. Nezapomněli na 18 koupelen, kinosál ani vlastní potok.

Obrovský dům se nachází na jezeře Washington nedaleko amerického města Seattle. Pár jej koupil v roce 1996 a následně do něj zainvestoval 63 milionů dolarů. Chtěli tak vytvořit domov pro sebe a své tři děti. Informace přinesl magazín Hello.

Sídlu se přezdívá Xandu 2.0 a má sedm ložnic, šest kuchyní a údajně až 18 koupelen a toalet. Jezerní domov byl navržen tak, aby v něm mohla žít nejen rodina, ale aby dokázal pojmout velké množství návštěv a hostů. Mnozí jej nazývají domem pana Gatsbyho.

Související obsah


V domě se nachází jídelna, do které se vejde přes 20 hostů a navazuje na ni hala, která při party pojme až 200 lidí. Gatesovi si potrpěli na každý detail a do sídla také přidali kinosál, místnost s trampolínami, gigantickou knihovnu, garáž pro více než 30 vozů, bazén, saunu a parní saunu.


Zahrada je také vymyšlena do posledního detailu a nachází se na ní dům pro hosty, který obtéká potůček, ve kterém Gatesovi chovají lososi a pstruhy.
 

Ani technologie v sídle nechybí. Bill nechal do každé místnosti zabudovat tablet, který ovládá teplotu, světla, hudbu a jiná nastavení.

Bill Gates se rozvádí s manželkou Melindou, pár byl spolu 27 let. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz