Domácí

V chemičce našli leteckou pumu! Evakuovali okolí, uzavřeli i silnici

Policisté ve středu na několik hodin uzavřeli silnici I/27 mezi Mostem a Litvínovem a evakuovali okolí Unipetrolu. V areálu chemičky se našla letecká puma z druhé světové války. Tu už si převzali pyrotechnici, kteří ji převezou a zneškodní.

Policisté na twitteru informovali o uzavření silnice mezi Mostem a Litvínovem z důvodu "nálezu zatím nezjištěné munice v objektu ORLEN Unipetrol". 

Podle informací TV Nova se při výpokových pracích našla v areálu litvínovské chemičky letecká puma z druhé světové války. Informaci potvrdil i mluvčí společnosti Orlen Unipetrol Pavel Kaidl.

"V areálu stavíme novou výrobní jednotku zhruba za miliardu korun a při výkopových pracích a dělání základů se našla letecká puma z druhé světové války, odhadem má nějakých 250 kilogramů," vysvětlil mluvčí.

Související obsah

Na místo dorazili policisté i pyrotechnici. Aby leteckou pumu mohli zneškodnit, museli evakuovat celý areál. "Na místě zůstali jen podle našeho havarijního plánu zaměstnanci potřební k udržení kontinuity výroby a byla z preventivních důvodů uzavřena silnice I/27 okolo areálu," oznámil po poledni Kaidl.

Provoz na silnici už je nyní obnoven. "Letecká puma bude pyrotechniky převezena na jiné místo k cílené likvidaci," vysvětlila mluvčí policie Ludmila Světláková.

Není to poprvé, co musela být kvůli nálezu letecké pumy uzavřena silnice I/27. V létě 2019 se při výkopových pracích našla další v blízkosti chemičky. Tehdy ale evakuace nebyla nutná.

Nevybuchlá puma z druhé světové války se našla v loňském roce i u Kuřimi. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz