Domácí

V Harrachově hoří vlaková souprava Českých drah. Nikdo nebyl zraněn

Osobní vlak vzplanul nedaleko železniční stanice Harrachov na Liberecku. Souprava byla v tu dobu bez cestujících. Na místě zasahují tři hasičské jednotky.

V Harrachově se ve středu před polednem vznítila motorová jednotka Českých drah řady RegioSpider. U nehody zasahují hasiči z Tanvaldu, dobrovolní hasiči z Harrachova, a jednotka hasičů Správy železnic z Liberce.

Požáru si za jízdy všiml vlakvedoucí. Následně se varování objevilo na požárním hlásiči i v kabině strojvedoucího, a to těsně před tím, než vlak přijel do Harrachova.

"Dojel tedy do stanice, provedl rozpojení vozu, s jedním vozem popojel o kus dál, nahlásil požár a zahájil prvotní hašení," řekl TN.cz velitel jednotky Hasičského záchranného sboru Správy železnic Josef Šperl.

Související obsah

Požár podle Šperla vznikl pravděpodobně v prvním ze dvou vagonů. Ten je také kompletně zničený. "Byla zasažena celá horní část motorového osobního vozu, plus je kompletně poškozené stanoviště strojvedoucího i vnitřní vybavení vozu," upřesnil Šperl.

V době nehody nebyli ve vlaku žádní cestující a nejsou tedy ani žádní zranění. Soupravu požárníci ještě dohašují. Příčina požáru zatím není známá.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz