Domácí

V Krkonoších leží i 6 metrů sněhu! Tyto záběry se jen tak nevidí

Horskou cestu mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších začaly protahovat frézy. Čistí více než 2,5 kilometru dlouhý úsek a nemají vůbec jednoduchou práci. Na návětrné straně Studniční hory sníh dosahuje výšky i šesti metrů.

Sníh z cesty odhrnují pracovníci z Luční boudy a z technických služeb Pece pod Sněžkou. Cílem je zprovoznit zásobovací horskou cestu na Luční boudu.

Cesta se odklízí každý rok na konci zimy. Zatímco v uplynulých třech letech bylo hotovo už v polovině dubna, letos se pracovníci obávají, že možná ještě není konec a silnice se bude muset protáhnout za pár dní znovu. Na druhou stranu je nutno podotknout, že byly roky, kdy se sníh z cesty odhraboval až v červnu.

Související obsah

Už minulý týden frézař vyčistil úsek z Pece pod Sněžkou na chatu Výrovku, od středečního rána postupuje spolu s rolbařem dál směrem k Luční boudě. Největší návěje sněhu leží v traverzu nad Modrým dolem. Na návětrné straně Studniční hory leží i šest metrů sněhu. 

Studniční hora je třetím nejvyšším vrcholem Krkonoš (1550 m. n. m.). Svahy této hory se řadí k nejnebezpečnějším. Laviny tu připravily o život několik lyžařů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz