Domácí

Na horách připadl čerstvý sníh. Na hřebenech se stále běžkuje

Na horách připadl čerstvý sníh. Na hřebenech se stále běžkuje
Zdroj: Profimedia

Po krátkém oteplení přešla přes Česko studená fronta, která s sebou kromě studeného vzduchu přinesla také srážky. Ty byly na horách na severu republiky stále ještě sněhové, místy připadlo i několik centimetrů nového sněhu. Na hřebenech hor je podle meteorologů ještě dost sněhu k běžkování.

Aktuálně podle ČHMÚ leží sníh na horách spíše v hřebenových partiích. Na Šumavě je to od 30 do 90 centimetrů, Krušné hory mají sníh podle meteorologů už jen v nejvyšších místech.

Dobře jsou na tom stále Jizerské hory, sníh tam začíná ležet od výšky kolem 700 metrů a na hřebenech je stále kolem 50 centimetrů sněhu. Krkonoše mají také stále dost sněhu. Souvislá sněhová pokrývka začíná až kolem 900 metrů, na hřebenech je stále ale kolem 50 až 120 centimetrů.

Podobně jsou na tom podle ČHMÚ také Jeseníky a Beskydy, kde souvislá sněhová pokrývka začíná nejčastěji ve výšce kolem 900 metrů, na hřebenech je kolem metru sněhu.

"Vzhledem k těmto výškám sněhu je stále možné na mnoha místech velmi dobře běžkovat, což už koncem dubna není úplně obvyklé. Běžecké stopy se ještě upravují na některých místech v Jizerských horách, v Jeseníkách okolo Paprsku a Ovčárny a na hřebenech Beskyd, například kolem Pusteven," doporučuje ČHMÚ.

Související obsah

Chladné počasí vydrží na horách i v následujících dnech, sníh by tak měl odtávat pomalu. O víkendu očekávají meteorologové slunečné počasí na horách na jihozápadě, slunečno by mělo být zejména v sobotu. Na severovýchodě by mělo být chladněji, zejména v neděli by se mohly objevit přeháňky.

Česko zasáhnou mrazy, které můžou potrápit i zahrádkáře:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz