Krimi

Policie odloží případ ztraceného podnikatele v Sapě, byl na Vysočině

Policie odloží případ podnikatele, který se ztratil v pražské tržnici Sapa. Muž se v pořádku našel. Podle kriminalistů se nestal obětí žádného trestného činu a za jeho zmizením není nikdo jiný než on sám. Proč se více než týden neozval rodině a kde se pohyboval, ale stále není jasné.

Pětapadesátiletý podnikatel z Blanenska ztracený ve spleti obchůdků, uliček a skrýší obří tržnice Sapa. Kdekoho při té zprávě napadaly ty nejčernější scénáře. Když se případem začali zabývat detektivové z oddělení vražd, podezření jen zesílilo.

Všechno ale bylo jinak. "Kriminalisté zjistili, že se muž nestal obětí žádného trestného činu souvisejícího s jeho zmizením,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Vypadá to, že prostě zmizet chtěl. Proč předtím vybral 50 tisíc korun, nechal se natočit kamerami v tržnici a odstavil odemčené luxusní auto právě tam, není jasné. Možná chtěl, aby to vypadalo, že ho někdo ze Sapy unesl.

Související obsah

Vedení tržnice na objasnění případu s kriminalisty z pražské mordparty úzce spolupracovalo. Ostatně k tomu mělo dost dobré důvody.

Kde se muž dlouhých devět dní pohyboval, co dělal a proč se vlastně rozhodl ztratit, není jasné. Mohly za tím být psychické nebo finanční problémy. Když ho policisté ve středu našli na Vysočině, měl mít svázané ruce. Podle všeho si to udělal sám.

Tržnice Sapa proslula obřím požárem, raziemi policistů a celníků. Říká se o ní, že je to město ve městě. Řada lidí si ji ale také oblíbila jako místo nákupů a kulinářských specialit.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz