Domácí

Školy v přírodě zřejmě budou! Plaga prozradil, kdy by se mohly konat

Školy v přírodě zřejmě budou! Plaga prozradil, kdy by se mohly konat
Zdroj: TV Nova

Děti ještě nejspíše stihnou v letošním školním roce školy v přírodě. Ty by se podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) mohly konat od 31. května. Za jakých podmínek to bude možné, bude muset upřesnit ministerstvo zdravotnictví a hygiena.

"Předpokládám, že se školy v přírodě budou moci konat od 31. května. Za jakých podmínek ale musí říct hygiena a ministerstvo zdravotnictví," uvedl ministr školství Robert Plaga pro Radiožurnál a připomněl, že téma škol v přírodě intenzivně řeší s ministerstvem zdravotnictví.

"Je to nejenom přáním rodičů a škol, aby se děti dostaly na školy v přírodě, ale i přáním naším. Posilovali jsme rozpočty škol o prostředky na školy v přírodě a já pevně věřím, že ta pravidla a podmínky, za kterých se školy v přírodě mohou konat, dá ministerstvo zdravotnictví ve velmi krátké době. Doufám, že v řádu jednoho týdne," doplnil Plaga.

Související obsah

Školy v přírodě se budou muset uskutečnit během června, od loňského října jsou zakázané. Ministerstvo pro místní rozvoj začalo letos v únoru provozovatelům proplácet podporu za neuskutečněné školní pobyty z programu COVID školy v přírodě.

"Jedná se o zařízení, která i po ukončení vládou přijatého krizového opatření, neměla možnost realizovat nasmlouvané pobyty, a to z důvodu vydání mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví," uvedlo ministerstvo na webových stránkách.
 

Od pondělí se plošně vrátí na 2. stupeň rotační výuka, do MŠ všechny děti. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz