Domácí

U řeky vzniklo pietní místo za Tomáše. Kamarádky posílají vzkazy do nebe

U řeky vzniklo pietní místo za Tomáše. Kamarádky posílají vzkazy do nebe
Zdroj: Facebook, Instagram

Tragický osud 15letého Tomáše z Brna, kterého po třech týdnech pátrání našli mrtvého, dojímá celé Česko. U řeky Svratky, v níž chlapcovo tělo našli, vzniklo pietní místo. Nejenom příbuzní a známí tam nosí plyšáky a zapalují svíčky. Tomášovy kamarádky mu na sociálních sítích posílají dojemné vzkazy do nebe. A policie pokračuje ve vyšetřování jeho smrti.

Když se po Tomášovi v polovině dubna slehla zem, všichni doufali, že se v pořádku najde. Po třech týdnech bohužel přišla smutná zpráva. Chlapcovo tělo v úterý našel v řece Svratce vodák, o den později policie potvrdila, že je to skutečně on.

Na místě vzniklo pietní místo. Pod Tomášovou fotkou rychle přibývají plyšáci, lidé tam zapalují svíčky a ti, kteří ho znali, vzpomínají na společné zážitky. Některé z jeho kamarádek mu posílají dojemné vzkazy i přes sociální sítě.

"Tome, odpočívej v pokoji. Včera ses našel a dneska už ti nosíme svíčky. Všem nám je hrozně. Nevím, co a proč tohle všechno mělo takový důvod. Doufám, že se dost lidí ponaučilo. Rodině přeju jen to nejlepší. Upřímnou soustrast," napsala jedna z nich.

Související obsah

Další dokonce vytvořila vzpomínkový profil na instagramu, kam přidává fotky svíček, které jí fotí lidé z celého Česka. "Moc vám chci poděkovat za krásné zprávy, za každou svíčku, co Tomimu zapálíte. Určitě je Tomi rád, že na něj tak myslíme. Všem moc děkuju!" uvedla.

Bolest ze ztráty kamaráda

Pod příspěvky se ale nedají přidávat komentáře. Dívka totiž čelila odporným útokům. "Proč jste tak strašně bezcitní? Umře mladý kluk, a vy se tady budete vysmívat, že si za to může sám. Ano, svým způsobem může, udělal chybu, to už bohužel zpátky nevrátíme. Smát se nad něčí smrtí je opravdu nechutné a bezcitné," posteskla si.

Na Tomáše myslí i kamarádi: "Tome, chybíš nám, myslíme tady. Všichni na tebe každý den na tebe vzpomínáme. Nemuselo se to stát zrovna tobě, byl jsi sympatický člověk."

Související obsah

Chlapec se ztratil ve středu 14. dubna pozdě večer. Vyděšení rodiče zalarmovali policii a rozjelo se rozsáhlé pátrání. Vzlétla helikoptéra s termovizí, do terénu vyrazili psovodi, policisté i desítky dobrovolníků. Úspěšní ale nebyli.

Až po třech týdnech přišla zpráva, že kanoista ve Svratce našel tělo. Potápěči ho vytáhli a policie ve středu oznámila, že pátrání je u konce. Bohužel tragického.

Kriminalisté se ale budou případem nadále zabývat. Není dosud jasné, jak přesně se chlapec dostal do řeky. "Kriminalisté budou při dalším vyšetřování hledat odpověď, za jakých okolností se dostal do vody. Zatímní vyšetřování napovídá tomu, že zemřel bez cizího zavinění," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podívejte se na reportáž TV Nova o tragickém konci pátrání po Tomášovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz