Krimi

Policisté v České Lípě zastavili zfetovanou řidičku, měla koronavirus

Kriminalisté stíhají ženu z Českolipska, která i když byla covid pozitivní, porušovala nařízenou izolaci a pohybovala se mezi zdravými lidmi. Dopadli ji zfetovanou v autě přímo před policejní hlídkou, když porušovala dopravní předpisy. A po pár dnech ji zadrželi znovu.

Policisté řidičku zastavili na průtahu Českou Lípou, a to nejenom proto, že projela na červenou, ale také měla zákaz řízení, byla pod vlivem drog, a hlavně covid pozitivní.

"Nám oznámila, že je covid pozitivní a že má být asi týden v karanténě. Snažili jsme se pak držet odstup," řekl policista František Krenický.

Žena policistům tvrdila, že vyrazila na nákupy a chce si dotankovat. Ti jí okamžitě zakázali další jízdu a poslali ji do izolace. "Samozřejmě jsme museli na oddělení na další testy, aby nevzniklo riziko, že bychom nakazili i u nás na služebně kolegy," dodal Krenický.

Související obsah

Když na ulici policisté po pár dnech řidičku zastavili znovu, pomyslný pohár trpělivosti přetekl. Žena nejspíš přijde o auto. Za šíření nakažlivé nemoci jí teď navíc hrozí tříleté vězení.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz