Zajímavosti

Sedí vaše děti pořád u počítače? Vědci řekli, jestli jim to může ublížit

Sedí vaše děti pořád u počítače? Vědci řekli, jestli jim to může ublížit
Zdroj: Thinkstockphotos

Tráví vaše dítě svůj čas na sociálních sítích či u televize? Máte strach, jaké to na něj může mít dopady? Vědci z Oxfordského internetového institutu v nejnovější studii přišli na to, že moderní technologie vaše dítě nijak neovlivní, aspoň co se týče psychické stránky.

Oxfordský internetový institut porovnával sledování televize, používání sociálních médií a moderních zařízení s pocity deprese, sebevražednými sklony a problémy s chováním, informuje BBC.


Vědci ve studii, které se zúčastnilo 430 tisíc dětí ve věku od 10 do 15 let, zjistili velmi malou spojitost mezi moderními technologiemi a psychickým stavem dítěte. "Mezi lety 2010 a 2019 jsme nezaznamenali žádný rozdíl mezi sociálními médii a duševním zdravím," uvedl spoluautor studie Andrew Przybylski.

Související obsah


Studie probíhala od roku 1991 až do roku 2019 a Účastníci v USA a Velké Británii hodnotili své vlastní pocity pomocí předem stanovených otázek "Netvrdíme, že méně šťastných lidí víc využívá sociální sítě. Tvrdíme, že ta spojitost nijak nesílí," dodal Przybylski.

Nová studie tak boří obecně rozšířenou představou o nepříznivém vlivu sociálních sítí a elektroniky na duševní zdraví dětí, zejména teenagerů.


Ačkoliv čas u obrazovky nijak nenarušuje psychické zdraví dítěte, může mu uškodit po stránce fyzické. Mnoho času u obrazovky škodí jejich očím, zádům a pohybovému aparátu a děti mohou i kvůli nedostatku pohybu tloustnout. Rodiče by tak měli své děti i přes to hlídat, a dohlížet na to, kolik hodin u zařízení tráví.

Děti zasáhla epidemie obezity. Některé přibraly i 30 kilo. Dietoložka radí, co s tím. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz