Domácí

Fast food u Prahy zachvátily v noci plameny, škoda je 10 milionů!

Fast food u Prahy zachvátily v noci plameny, škoda je 10 milionů!
Zdroj: hzsmsk.cz

Ničivý požár v noci na neděli vypukl v restauraci McDonald’s v Čestlicích u Prahy. Plameny přibližně od půlnoci krotily čtyři jednotky hasičů. Škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 10 milionů korun.

Restaurace rychlého občerstvení v Čestlicích u Prahy se v noci ocitla v plamenech. Personál krátce před půlnocí přivolal hasiče.

"Požár nám byl hlášen jako plameny z pojistkové skříně. Na místo vyjely čtyři jednotky hasičů," řekl TN.cz mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Požár se ale šířil do dalších částí budovy. Do akce musela i výšková technika.

Související obsah

"Požár se intenzivně rozvíjel, hasiči zasahovali ze střešní konstrukce a současně vnitřkem budovy. Oheň se podařilo zastavit zhruba hodinu od nahlášení, definitivní uhašení velitel konstatoval v osm hodin ráno," doplnil Gabriel.

Vyšetřovatel jako příčinu požáru určil technickou závadu. Škoda se odhadem vyšplhá k 10 milionům korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz