Domácí

VÝSTRAHA: Česko bičuje silný vítr. Hrozí i v úterý, varují meteorologové

Před silným větrem, který zasáhne Česko v pondělí a v úterý, varují meteorologové. Výstraha platí zejména pro východ republiky. Vítr bude dosahovat rychlosti až 65 km/h a na horách pak dokonce kolem 110 km/h.

Výstraha platí od půlnoci do pondělní 18. hodiny. Podle meteorologů se část republiky musí připravit na silný jihovýchodní až jižní vítr s nárazy nad 65 km/h. Pro horské oblasti pak platí výstraha před větrem, který má v nárazech dosahovat rychlosti až 110 km/h.


Výstraha před větrem s nárazy nad 65 km/h platí pro část Olomouckého (Hranice, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Uničov), část Moravskoslezského (Bílovec, Bohumín, Český Těšín, Havířov, Hlučín, Karviná, Kopřivnice, Kravaře, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Ostrava, Vítkov) a část Zlínského kraje (Bystřice pod Hostýnem, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín).

Výstraha před silným větrem:

Zdroj: ČHMÚ


Výstraha před větrem, který by navíc měl na horách dosahovat rychlosti až kolem 110 km/h, pak platí pro část Olomouckého (Jeseník, Šumperk, Zábřeh) a část Moravskoslezského kraje (Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov, Třinec).


Podle meteorologů navíc silný vítr bude část Česka bičovat také v úterý. Výstraha platí od úterních 10:00 do 20:00 pro část Královéhradeckého (Dobruška, Náchod, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou), část Pardubického kraje (Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Žamberk), Jihomoravský a Zlínský kraj a část Vysočiny (Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou).


Podle meteorologů hrozí lámání větví či celých stromů, vítr může způsobit i menší škody na budovách. Varují před nebezpečím úrazů způsobených padajícími větvemi či uvolněnými předměty.

Související obsah


"Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," uvedli meteorologové.
 

Teplé počasí vyhnalo lidi do přírody. Následující týden se ale ochladí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz