Domácí

Tropického počasí si moc neužijeme! Teploty klesnou o 10 °C. PŘEDPOVĚĎ

Tropického počasí si moc neužijeme! Teploty klesnou o 10 °C. PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: Getty Images

Krásné počasí, které jsme si užívali o víkendu, bude na začátku nového týdne pokračovat. Teploty budou v pondělí i úterý atakovat hranici 30 °C. Dlouho si však tepla neužijeme. Už ve středu se totiž prudce ochladí, a to o téměř 10 °C. Meteorologové navíc očekávají déšť a bouřky.

"V úterý začne počasí u nás od západu ovlivňovat zvlněná studená fronta, která bude v dalších dnech zvolna postupovat k východu a do střední Evropy se rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. V závěru období počasí u nás ovlivní tlaková níže nad Itálií,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V pondělí bude jasno až polojasno, později bude na západě přibývat oblačnosti. V noci budou teploty mezi 14 až 10 °C, přes den se vyšplhají v Čechách na 27 až 31 °C, na Moravě a ve Slezsku budou dosahovat až 28 °C. Na začátku týdne však musíme počítat s čerstvým větrem s nárazy místy 15 až 20 m/s (až 70 km/h).

Související obsah


Meteorologové varují před silným větrem. V platnosti je výstraha od pondělní půlnoci do 18. hodiny pro Liberecký, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Očekává se jihovýchodní až jižní vítr s nárazy nad 65 km/h, na horách kolem 110 km/h.


Také úterý bude jasné až polojasné. Večer však bude postupně přibývat oblačnosti a objevit se mohou také přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty budou dosahovat 16 až 12 °C. Přes den teploměry naměří 26 až 30 °C, v Čechách ojediněle i 32°C.

Podívejte se na předpověď počasí:


Ve středu se však sluníčka už nedočkáme. Den bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy. Počítat musíme s přeháňkami nebo dokonce na východě Česka i s bouřkami. V noci teploty spadnou na 12 °C, přes den meteorologové očekávají teploty od 13 °C na západě do 26 °C na východě území.


Čtvrtek bude podle meteorologů zatažený až oblačný s vydatným občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle se mohou objevit také bouřky. Noční teploty budou mezi 13 až 8 °C, přes den dosáhnou maximálně 17 °C.

Související obsah


Rovněž konec pracovního týdne bude zatažený až oblačný s občasným deštěm a přeháňkami. V noci teploměry naměří 10 až 6 °C, přes den se dočkáme 16 °C.


Následující dny budou ve znamení oblačné až polojasné oblohy. Bude však přibývat oblačnosti i srážek, ojediněle se objeví i bouřky. Nejnižší noční teploty budou mezi 10 až 5 °C, přes den teploty vyšplhají k 20 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz