Domácí

Manévry na Ruzyni! V letadle nad Českem zkolaboval pasažér

Manévry na Ruzyni! V letadle nad Českem zkolaboval pasažér
Zdroj: Profimedia

Letadlo společnosti Wizzair na pravidelné lince z Londýna do Košic muselo v neděli ráno mimořádně přistát na pražském Letišti Václava Havla. Jednomu z cestujících na palubě se totiž zdravotně přitížilo, a tak potřeboval rychlou pomoc lékařů. Sanitka už na něj čekala přímo na ploše.

Letadlo do Košic už bylo za Prahou, piloti ho ale museli otočit a po půl deváté přistát na ruzyňském letišti. Jednomu z pasažérů se totiž udělalo špatně.

Podle informací TN.cz se jednalo o 70letého muže s podezřením na mrtvici. Na palubě zvracel a dokonce mu měli dávat kyslík. Letištní záchranka si ho převzala bezprostředně po přistání.

"Do Prahy byl přesměrován let do Košic z důvodu zdravotních komplikací na palubě," řekla mluvčí pražského letiště Kateřina Pavlíková.

Související obsah

Zdravotní stav cestujícího se musel záhy zlepšit, protože podle Pavlíkové se vrátil do letadla, které po zhruba 90 minutách pokračovalo do své cílové destinace. Podrobněji ale mimořádnou událost popsat odmítla. "Nemůžeme komentovat zdravotní stav nikoho z cestujících," konstatovala mluvčí letiště.

Letištní záchranáři se o něj zvládli postarat sami, svoje pražské kolegy k případu nevolali. "Na letiště jsme v neděli ráno nevyjížděli," uvedla jejich mluvčí Jana Poštová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz