Domácí

Policistům v Praze se snažil ujet motorkář, měl zákaz řízení

Pražští policisté pronásledovali v neděli večer motorkáře, který odmítal zastavit a podrobit se kontrole. Nakonec ho zadrželi a policisté zjistili, že má zákaz řízení všech motorových vozidel.

Motorkář upoutal pozornost policejní hlídky ve Strašnicích, kde se jej policisté rozhodli zkontrolovat. Muž na motorce však místo zastavení přidal plyn a začal policistům ujíždět. Z Černokostelecké ulice nabral směr k východnímu okraji metropole.

Vzhledem k tomu, že motocyklista se odmítal policistům vzdát a chtěl jim zmizet z dohledu za každou cenu, šly veškeré předpisy stranou. Díky agresivní jízdě a projetí několika křižovatek na červenou se mu dařilo před policisty udržovat pár kilometrů náskok.

Související obsah

Pronásledování skončilo až v obci Dubeč, kde s motorkou zajel do zahrady mezi domy, odkud už nebylo úniku - tam ho policisté zadrželi.

Podle mluvčí pražské policie Violety Siřišťové následná lustrace ukázala, že muž měl uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté jej tak budou stíhat pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí. Zda byl pod vlivem alkoholu nebo omamných látek a zda motocykl, na kterém ujížděl, někomu neschází, teď policisté zjišťují.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz