Videoreportáž

Experti z ostatků vytvořili možnou podobu mrtvého. Poznáváte ho?

Kriminalisté z Rokycan stále pátrají po totožnosti zhruba padesátiletého muže, jehož ostatky s oblečením a dalšími doplňky našli před lety v Kladrubech. Experti nalezené části prozkoumali a vytvořili tak jeho možnou podobu. Mělo by jít o muže kolem padesáti let, který měřil zhruba 177 centimetrů a měl silnější postavu. Policie znovu žádá veřejnost o pomoc.

První část lebky našel náhodný kolemjdoucí před sedmi lety ve svahu nad Radubickým potokem. Asi 40 kilometrů od Plzně se tehdy rozjela velká pátrací akce. Hasičům i policistům se podařilo najít nejen další kosterní pozůstatky, ale také části oblečení nebo dioptrické brýle. Stále ale chyběla velmi důležitá část - spodní čelist.

"Když dostaneme lebku bez dolní čelisti, tak se většinou odkláníme od toho rekonstrukci dělat... Ta možnost, že bychom se do podoby trefili, už by byla hodně malá," vysvětlil forenzní antropolog Josef Duda.

Chybějící část důležitou pro rekonstrukci obličeje našel před dvěma lety osmnáctiletý mladík. A případ znovu ožil. "Zkoumáním bylo zjištěno, že se jedná o pozůstatky, které patří totožné osobě," sdělila policejní mluvčí Hana Kroftová.

Související obsah

V kriminalistickém ústavu experti během několika dní vytvořili možnou podobu zhruba padesátiletého muže silnější postavy, vysokého asi 177 centimetrů. "Přesná doba od smrti muže do okamžiku nálezu je kratší než dvacet let, ale s větší přesností bohužel určit nelze," dodala mluvčí.

Ihned po zveřejnění možné podoby se na policii obrátilo několik lidí s informací, že by se mohlo jednat o zmizelého otce uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře - Lamberta, kriminalisté ale tuto možnost vyloučili. "Zajištěné DNA bylo porovnáno v databázi DNA pohřešovaných osob, ale bez shody," objasnila Kroftová.

Stále tak není jasné, komu pozůstatky a ostatní nalezené věci patří. Pokud byste muže na obrázku poznali nebo tušíte, o koho by se mohlo jednat, volejte na linku 158. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz