Domácí

Květnové lyžování v Jeseníkách: Šlo o recesi, říká majitel skiareálu

Květnové lyžování v Jeseníkách: Šlo o recesi, říká majitel skiareálu
Zdroj: Skiareál Červenohorské sedlo

Skiareál v Jeseníkách v pondělí rozjel své vleky. Majitel areálu tak reagoval na rozvolnění vládních opatření, které umožňuje teprve v květnu otevření lyžařských středisek. Na Červenohorské sedlo v dopoledne zavítalo okolo 50 vášnivých lyžařů.

"Dnes proběhl první a poslední den letošní zimy. Opravdu poslední. Díky za návštěvu, díky za slova podpory, díky za nákup skipasu na příští zimu. Prostě díky všem srdcařům, kteří si dnes mákli na trase, díky rolbaři Filipovi Tarabovi za good job. Prostě díky vám všem. Budeme doufat, že další zima už bude normální a všichni si ji užijeme," vzkázal kolektiv skiareálu na svém facebookovém profilu.

Lyžaři si tak mohli poprvé a naposledy v letošní sezóně užít trochu sněhu. Sjezdovka pro nadšence otevřela v devět hodin ráno a vesele se lyžovalo do pravého poledne. Na sjezdovce bylo připraveno 30 centimetrů sněhu. Užít si přijelo okolo 50 lyžařů.

Související obsah

"Šlo o trošku recesistickou akci. Měli jsme ještě nějaký sníh na sjezdovce, tak jsme pro pár příznivců a srdcařů spustili lanovku. Byl to první možný den a zároveň poslední možný den. Otevřeli jsme a zároveň zavřeli. Jezdilo se od devíti do dvanácti hodin, sníh pak roztál," nechal se slyšet majitel skiareálu Martin Dubský, který doufá, že příští zimní sezóna bude lepší.

"Spustili jsme sjezdovku bez pokladen, bylo to spíš takové rozloučení s tou nepovedenou zimou," řekl Dubský.

 

Zdravme z HS, dnes probhl prvn a posledn den leton zimy .... Opravdu posledn. Dky za nvtvu , dky za...

Zveejnil(a) ervenohorsk sedlo dne Pondl 10. kvtna 2021


 

Vláda pustila i lanovky, ta na Ještěd navzdory počasí zeje prázdnotou. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz