Zahraničí

Ženě omylem vpíchli šestinásobnou dávku vakcíny. Zatím je v pořádku

Ženě omylem vpíchli šestinásobnou dávku vakcíny. Zatím je v pořádku
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Až šest dávek vakcíny Pfizer dostala v minulých dnech žena v Itálii. Očkovaná momentálně leží v nemocnici v Toskánsku, kde je pod dohledem lékařů. Mladá studentka je zatím v pořádku a nemá žádné vedlejší příznaky. O vpíchnutí mnohonásobné dávky informoval portál euronews.

Místo jedné dávky vakcíny aplikovala zdravotní sestřička italské studentce celou ampulku, která je ekvivalentem šesti dávek. Mladá žena je aktuálně hospitalizována v Toskánsku, kde je pod dohledem lékařů. Zatím se jí daří dobře, po předávkování ji lékaři nasadili tekutiny a pravidelně dostává paracetamol. Případ také nahlásili italským kontrolním úřadům.

Související obsah

Podobné předávkování vakcínou Pfizer ohlásilo v minulém týdnu Německo, Spojené státy, Izrael nebo Austrálie. Informace přinesl portál euronews.

O tom, jaký vliv na člověka může taková dávka vakcíny mít, zatím není jasné. Vědci dosud zkoumali pouze předávkování, které se zabývalo maximálně čtyřmi dávkami vakcíny.
 

Dvě dávky vakcíny proti koronaviru nemusí stačit, účinnost se časem může snižovat. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz