Zahraničí

Hamás vypálil rakety a zaútočil na Jeruzalém, Izrael útok opětoval

Palestinská politická skupina Hamás v pondělí zaútočila na Jeruzalém a na město vypálila sedm raket. K útokům se také přidala palestinská radikální skupina Islámský džihád, která souběžně na Izrael vypálila dalších 30 raket. Vzápětí Izrael v odvetě zaútočil na Pásmo Gazy.

V reakci na nepokoje, které se v Jeruzalémě v pondělí vyhrotily, politická skupina Hamás vypálila na město sedm raket. Podle informací izraelských médií byl poškozen jeden dům, jelikož raketa dopadla přímo na předměstí. Izrael na sebe nenechal dlouho čekat a v odvetě vypálil na Pásmo Gazy, kde podle palestinských médií zemřely tři děti. K útokům se přidala i radikální skupina Islámský džihád, která na jiné izraelské město vypálila 30 raket. Jedna z raket údajně zranila jednoho člověka a zasáhla auto. Informace přinesl The Jerusalem Post.

Nepokoje v polovině dubna odstartoval moment, kdy Izrael zakázal Palestincům shromažďovat se v místě, které Arabové využívají k večerním modlitbám. Neustávající napětí, které v posledních týdnech podpořila i řada protestů, kdy se palestinští demonstranti začali ohrazovat proti jednání Izraele, podpořilo možné vystěhování Palestinců z čtvrti Šajch Džarráh v Jeruzalémě.

Související obsah

Rozzlobení Palestinců navíc vystupňoval pochod židovských extremistů, který se konal na protest proti videích, které kolují na sociálních sítích, na nichž Palestinci napadají ultraortodoxní Židy. Informace přinesl portál BBC.

O nedělních protestech v centru Jeruzaléma informoval portál BBC. Palestinci demonstrovali na Chrámově hoře proti hrozícímu vystěhování z města. Protestující házeli na policii kameny, izraelská policie reagovala omračujícími granáty, gumovými projektily a vodním dělem. Během protestů bylo podle zahraničních médií zraněno okolo 300 lidí.

Minulý týden OSN označila vyhánění Arabů z jejich domova jako válečný zločin. Mezi dalšími, kteří vyjádřili znepokojení nad situací, jsou Spojené státy, Evropská unie a Rusko.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz