Zahraničí

Na škole v ruské Kazani střílel 19letý mladík. Na místě jsou mrtvé děti

Na škole v Kazani v ruském státu Tatarstán se v úterý střílelo. Podle agentury TASS zemřelo minimálně osm žáků a jedna učitelka. Šlo hlavně o žáky osmé třídy. Pachatelem byl zřejmě 19letý bývalý student školy. Policie ho zadržela.

Minimálně devět lidí zemřelo v úterý ráno během střelby ve škole v Kazani, která je hlavním městem ruského státu Tatarstán. O události informovala ruská tisková agentura TASS.

Zemřít mělo minimálně osm žáků a učitelka. Dalších 16 lidí je zraněných a skončilo v nemocnici. Z toho 12 hospitalizovaných jsou žáci. 

Na místo události dorazil prezident Tatarstánu Rustam Minnichanov, který mluvil se zasahujícími policisty. Médiím následně řekl, že mezi mrtvými jsou minimálně čtyři chlapci a tři dívky.

"Ztratili jsme sedm dětí. Šlo o žáky osmé třídy, čtyři chlapce a tři dívky," řekl Minnichanov. "Zemřeli ve třetím patře a dalších 16 lidí je nyní v nemocnici. Terorista byl zatčen. Je mu 19 let a nebyli identifikováni žádní další spolupachatelé," dodal Minnichanov podle webu RT.com

Původně se hovořilo o tom, že tragédii mají na svědomí dva střelci. Druhý střelec měl původně zůstat v budově, místní média ale poté informovala o tom, že je po smrti. Tatarský prezident ale tuto verzi popřel.

Střelba začala v 9:20 místního času. V budově v té době bylo 714 žáků a zhruba 70 zaměstnanců školy. 

Kazaň je administrativním a kulturním centrem Tatarstánu a jedním z největších měst v Rusku. Žije v něm více než milion lidí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz