Domácí

V IKEMu vyrostou nové pavilony, základní kámen položil premiér

V pražském Institutu klinické a experimentální medicíny vyrostou dva zbrusu nové pavilony. U položení základního kamene byl ve středu i premiér Andrej Babiš (ANO).

Nové pavilony pražského IKEMu by se měly otevřít v roce 2023. Jedná se o výstavbu strategické instituce za více než jednu miliardu korun a šesti sty miliony korun ji podpoří stát.

V budově dvou propojených pavilonů vznikne 56 nových lůžek. IKEM je největší transplantační centrum v Česku. V pavilonech bude nový centrální urgentní příjem, přesune se do nich oddělení ARO nebo například kardiologická jednotka intenzivní péče.

Související obsah

Premiér Andrej Babiš, který ve středu ráno v IKEMu položil základní kámen, se pak společně s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO) přesunul do Fakultní Thomayerovy nemocnice, kde u příležitosti mezinárodního dne sester poděkuje zdravotnicím za nasazení při pandemii covidu-19.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz