Krimi

Sériový lupič útočil hlavně na ženy. Nožem, paralyzérem a v paruce

Jihomoravským kriminalistům se podařilo zadržet osmadvacetiletého mladíka, který podle nich v okolí Tišnova na Brněnsku během 40 dnů celkem devětkrát loupil. Za cíl si vybíral hlavně ženy. Nájezdy údajně chtěl řešit špatnou finanční situaci.

"Série muže začala na konci března. Ve Veverské Bítýšce si počkal na seniorku jedoucí na kole a z košíku jí za jízdy odcizil tašku s nákupem a peněženkou. Získal tak tři stovky v hotovosti. Nákup vyhodil. O dva dny později na stejném místě při navlas stejném scénáři získal o stokorunu více," popsal začátek loupeživé "šňůry" policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při své další výpravě do obchodu ale podle něj mladý zločinec naopak ještě prodělal. "Při placení se pokusil ukrást kovovou příruční pokladnu, ale majitel ji ubránil. Lupič tak musel zapomenout na požadované cigarety i tisícikorunu, kterou naoko platil, a zachránil se útěkem," přiblížil Malášek.

Související obsah

Dvě stovky podezřelý mladík získal, když v Braníškově zaútočil na autobusové zastávce na padesátiletou ženu, kterou dokonce ohrožoval nožem. Uloupenou tašku s osobními věcmi či mobilem zahodil. Nechal si jen peníze.

Úspěšnější byly podle policie "nájezdy" ve dvou dalších obchodech. "Tam při placení drobného nákupu s elektrickým paralyzérem v ruce pohrozil prodavačkám a ty mu z pokladny vydaly pokaždé asi deset tisíc korun. Třikrát zaútočil na řidičky parkujících aut. Od nich si pod pohrůžkou násilí vynutil vydání kabelek s osobními věcmi, mobilními telefony a platebními kartami. Vždy si nechal jen finanční hotovost. Kabelky zahodil," uvedl Malášek.

Související obsah

Mladík za zločinem vyjížděl svojí škodovkou, na které ale měl převozní značky cizího státu. Sebe maskoval pro změnu parukou a čepicí.

"Stěžejní informace pro kriminalisty přišla při vyšetřování jiné trestné činnosti. Po předložení důkazů muž loupežné výpravy přiznal. Přidal i tu, kterou poškozený ani policii neohlásil. Lupič, který ještě nebyl trestaný, byl vzat do vazby," uzavřel policejní mluvčí. V případě odsouzení mu hrozí až desetileté vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz