Domácí

Rvačka na koupališti v Dubí: Za napadení jdou dva mladíci za mříže

Rvačka na koupališti v Dubí: Za napadení jdou dva mladíci za mříže
Zdroj: Profimedia

Okresní soud v Teplicích poslal ve čtvrtek na rok do vězení Jiřího Demetera a Romana Dunka. Podle obžaloby v roce 2018 napadli mladíka, který se na koupališti v Dubí od sebe snažil dostat dvě ženy. Rozsudek není zatím pravomocný. Další tři obžalovaní, kteří se do sporu zapojili, dostali podmínku.

Jiří Demeter a Roman Dunka dostali trest za úmyslné ublížení na zdraví ve spolupachatelství a výtržnictví. Odpykají si ho ve věznici s ostrahou. Rozsudek není pravomocný, Demeter i Dunka se odvolali. 

Další účastníci konfliktu Michal Dunka a Radek Čonka dostali u soudu podmínku na dva roky, Žaneta Dunková odešla s podmínkou na 18 měsíců za přečin výtržnictví a přečin nebezpečného vyhrožování a také peněžitý test. Posledního obžalovaného, Rostislava Dršku, soud obvinění zprostil.

Související obsah


"Navrhovali jsme uznání viny plně. Soud nám vyhověl jenom částečně. Počkáme si na písemné odůvodnění rozhodnutí, pak se vyjádříme k opravným prostředkům. Způsob útoku vedl jednoznačně ke způsobení těžké újmy na zdraví. Tak to taky soud měl kvalifikovat a posoudit jako zločin. Soud útok kvalifikoval jako přečin," uvedl státní zástupce Tomáš Sosna.

Incident se stal 7. srpna 2018 na koupališti v Dubí. Podle svědků incident tehdy odstartovalo nevhodné chování dítěte jedné z žen. To mělo začít topit tříletou holčičku. "Jedno romské dítě začalo topit dítě takzvaně bílé. Jeho matka přiskočila, dítě, co topilo její dítě, chytla, odstrčila a zvedla to svoje. A tím to mělo skončit. Bohužel neskončilo," popsal tehdy jeden ze svědků.


Jedna z návštěvnic koupaliště se tehdy rozhodla umravnit dítě. Do dění se zapojila kromě matky nevhodně se chovajícího dítěte také Dunková, která podle obžaloby začala ženu, která dítě napomenula, napadat. Vznikla potyčka mezi dvěma ženami. Když se napadené vydal na pomoc jeden z mladíků, vrhla se na něj velká přesila lidí a brutálně ho zbila. Mladík skončil s polámanými žebry, podlitinami po celém těle a několika stehy.

83letý muž je obviněný z dvojnásobného pokusu o vraždu. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz