Domácí

Smutné zprávy. Kamarád promluvil o zdravotním stavu herce Laufera

Smutné zprávy. Kamarád promluvil o zdravotním stavu herce Laufera
Zdroj: Profimedia

Zdravotní stav herce Josefa Laufera (81), který je už více než rok v umělém spánku, se stále nelepší. Jeho přátelé už začínají být skeptičtí, přesto dělají vše pro to, aby herce na lůžku povzbudili a potěšili. Třeba členové Divadla Broadway mu poslali do nemocnice nahrávku.

Herec, zpěvák a režisér leží v nemocnici už více než rok. Loni v březnu podstoupil operaci srdce, objevily se ale komplikace a Josef Laufer od té doby nekomunikuje se světem. Skončil v umělém spánku, všichni jeho blízcí věřili, že se probere. Stále úplně neztrácejí naději, po tolika měsících to ale není vůbec jednoduché.

"Je to pořád stejné, což upřímně dobře není,“ řekl TN.cz jeho kamarád z Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg. "Po úvodních pokusech ho vzbudit ho nechávají na samovolný pokus, jestli se vzbudí. Zatím se to nelepší a já jsem hodně smutný z toho, že to trvá takhle dlouhou dobu,“ dodal.

Zdravotní stav zpěváka má podle známého producenta střídavě lepší a horší fáze, v zásadě ale zůstává setrvalý. "Všichni doufáme, ale upřímně jsem čím dál víc skeptický a čím dál víc smutný," přiznal Lichtenberg. 

Související obsah

Přesto se naděje úplně nepouští a věří, že jednou herec otevře oči a bude opět komunikovat. Lichtenberg se snaží vymyslet cokoliv, co by Lauferovi mohlo pomoct. "V divadle jsme mu nahráli vzkazy, které tam Ester (dcera Laufera - pozn. redakce) doručila. Takže má přístroj, kde mu hrajeme, zpíváme, mluvíme na něj. Má namluvené vzkazy, dávají mu to na uši. Snažíme se ho alespoň takhle povzbudit. Jestli to slyší, nevím. Přeju si, aby jo,“ zakončil přítel. 

A nám nezbývá než se přidat. Za redakci TN.cz herci i jeho rodině přejeme, aby z nemocnice co nejdříve přišly dobré zprávy a herec se opět mohl vrátit ke svému normálnímu životu. 

Diváci televize Nova mohou Josefa Laufera znát především z filmové série Kameňák, kde ztvárnil postavu Kohna. Laufer je také autorem známé písně Sbohem lásko, já jedu dál.

Strach i slova plná naděje. Podívejte se na zpověď dalšího kamaráda Josefa Laufera, který promluvil o těžké životní zkoušce, kterou herec už několik měsíců zažívá:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Krátká zpráva

Kanadské volby podle předběžných odhadů vyhrál Justin Trudeau

Liberální strana získá v kanadských parlamentních volbách dostatek křesel, aby vytvořila další menšinovou vládu, předpovídá veřejnoprávní televize CBC. Konzervativci v čele s Erin O'Toolem už uznali porážku. Liberály vede 49letý Justin Trudeau, který poprvé zvítězil ve volbách v roce 2015. Podle CBC liberálové obsadí okolo 157 křesel z celkových 338, tedy stejně jako v roce 2019. Pro většinu v parlamentu je potřeba získat 170 křesel.

Píše se na Deník.cz