Zahraničí

Při tragédii přišla ve výtahu o synka, teď se ženin stav výrazně zhoršil

Zdravotní stav mladé matky, která se před několika dny při děsivé nehodě ve výtahu v Bratislavě marně snažila zachránit život ani ne měsíčního synka, se výrazně zhoršil. Odborník zároveň popsal, jak je možné, že se kabina rozjela ve chvíli, kdy nebyly zavřené dveře.

Mladá žena, která se při marném pokusu o záchranu miminka sama vážně zranila, je na tom zdravotně stále hůř. Podle informací televize Markíza má mladá maminka, která zůstala při incidentu zaklesnutá mezi výtahem a šachtou, mnohočetná poranění hlavy a hrudníku a její stav je mimořádně kritický.

Zatím není přesně jasné, co se před několika dny v domě ve slovenské metropoli vlastně stalo. Zatím vše nasvědčuje tomu, že výtah se rozjel, když do něj pětadvacetiletá maminka se synkem v kočárku nastupovala. Jeho dveře přitom byly v tu chvíli stále otevřené.

Zaklíněnou ženu se podle Markízy pokoušel zachránit a vyprostit nejprve soused, potom přivolaní hasiči. Podle soudního znalce, kterého televize oslovila, může být příčin neštěstí víc. Ale mají společného jmenovatele - spínače ve dveřích výtahu. Na tragédii se podle něj mohlo podepsat i to, že šlo o starý výtah.

Související obsah

Další odborník televizi řekl, že i pro tyto letité výtahy existují v rámci EU jasná nařízení, jak se o ně starat. "A v těch se píše, které věci jsou na starých výtazích nejnebezpečnější a musí se měnit. Podle toho by se měli řídit všichni provozovatelé. A nemusí to být investice za 50 tisíc eur," zdůraznil.

Policisté tragédii vyšetřují jako usmrcení. Výsledky ale budou mít nejspíš až za delší dobu, protože budou muset zadat znalecké posudky, jejichž autoři budou výtah do detailu zkoumat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz