Domácí

Záchrana na poslední chvíli! Policisté vytáhli z hořící chaty ženu

Pohotový zásah policistů ve středu zachránil život ženě, která zůstala v bezvědomí v hořící chatě nedaleko Veselí nad Lužnicí. Policisté ji dostali ven ještě před příjezdem hasičů.

Žena měla obrovské štěstí, že do chatové oblasti dorazila pohotová policejní hlídka. Policisté při příjezdu podle svého mluvčího nejdříve ucítili zápach dýmu, oheň ale neviděli, proto začali obcházet chaty.

Jedna z nich měla pootevřené okénko do chodby, kde zahlédli ženu v bezvědomí. Okamžitě ji vytáhli a začali oživovat. Žena se zřejmě nadýchala zplodin, když se snažila pomocí hasícího přístroje uhasit vznikající požár.

Ještě předtím, než upadla do bezvědomí, stačila zavolat na tísňovou linku a přivolat hasiče. Ženu, kterou se policistům po několika minutách podařilo oživit, odvezli záchranáři do nemocnice. Hasiči pak oheň uhasili během poměrně krátké doby.

Související obsah

Po prohledání chaty našli ohnisko požáru v nejvíce zakouřené místnosti horního patra. Celou chatu odvětrali a navíc prohledali pomocí termokamery, díky které našli ohnisko požáru.

Ten s největší pravděpodobností vznikl u postele, kde žena ležela. Zřejmě se podle prvotních zjištění jednalo o technickou závadu. Hasiči v souvislosti s tímto požárem apelují na lidi, kteří teď opět začali obývat své rekreační objekty, aby nezapomínali na pravidelnou údržbu zdrojů vytápění a komínů.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz