Domácí

Praha v pohotovosti! Kvůli velké vodě preventivně uzavírá náplavky

Vydatný déšť a bouřky bičovaly Česko. To zapříčinilo zvedání hladin řek napříč celou republikou. Preventivní protipovodňová opatření přijala také Praha. V pátek se tak uzavřou náplavky i vrata na Čertovce.

Hladiny se zvedají na mnoha tocích napříč Českem. Kulminaci očekávají meteorologové také na řece Berounce nebo na Vltavě. Praha proto přijala protipovodňová opatření. "Kvůli výstraze k povodňové bdělosti přistupuje Praha k preventivním protipovodňovým opatřením. V pátek se tak uzavřou pražské náplavky i vrata na Čertovce,“ informoval na twitteru primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Od pátečního večera nebudou tedy náplavky přístupné veřejnosti. Lidé z nich navíc musí odstranit do 18:00 své vozy, jinak budou odtaženy. "Vyklizený a uzavřený prostor bude ve zvýšené míře monitorován hlídkami městské policie," doplnil Hřib. Uzavírka platí do odvolání.

Související obsah


V řekách je navíc značné množství splavených věcí. Právě proto je zastavena plavba přes komoru Modřany, která je ucpaná. "Jsme v kontaktu jak s Povodím Vltavy, tak s městskými částmi, kterých se tato situace týká. Hladinu a průtok řeky budeme dál bedlivě monitorovat,“ uzavřel Hřib.


Výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do sobotního poledne pro Prahu, část Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje.

Třetí stupeň povodňové aktivity platí aktuálně na Úslavě na Plzeňsku, další čtyři toky už přesáhly druhý povodňový stupeň a přibližně na 30 řekách platí první povodňový stupeň. Jaká je situace v Česku se dozvíte v tomto článku.

Vydatný déšť trápí Česko a hladiny řek se zvyšují. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz