Zahraničí

Místo upířích zubů injekční jehla. Z Draculova hradu je očkovací centrum

Rumunský hrad Bran, který byl pro spisovatele Brama Stokera inspirací pro vznik románu Dracula, nově slouží jako očkovací centrum. Přicházet ale smí jen Rumuni. Za odměnu si pak mohou prohlédnout středověkou mučírnu. Na svých stránkách o tom informuje hradní muzeum.

Dočasné očkovací centrum v prostorách slavného transylvánského hradu má motivovat Rumuny k očkování. Kdo překoná strach a dorazí, dostane diplom o odvaze i vstupenku na prohlídku hradu, kde se koná výstava historických mučících nástrojů.

Očkování je zdarma a lidé se nemusí předem objednávat. Zdravotníci aplikují vakcínu od firmy Pfizer/BioNTech a aby atmosféra byla úplná, jsou kromě injekčních stříkaček vybaveni také upírskými zuby.

Projekt, který odstartoval před týdnem, přilákal už pět set lidí. Řada z nich očkování pojala jako příležitost hrad navštívit.

Související obsah

"Byla to skvělá příležitost, jak navštívit Bran. Máme ho rádi, je krásný a chtěli jsme se nechat naočkovat," popsala jedna z návštěvnic hradu.

"Je důležité, abychom vedli zase normální život a mohli mít co nejnormálnější interakce s lidmi,“ doplnil muž, který na očkování spolu s ženou vyrazil.

V Rumunsku, které má téměř 20 milionů obyvatel, má za sebou první dávku vakcíny 3,6 milionu lidí, obě pak na 2,3 milionu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz