Domácí

Velká voda strhla batole! Chlapečka našli pod jezem o stovky metrů dál

V boj o život se v pátek večer proměnilo pátrání po malém chlapečkovi v Plzni. Dítě spadlo do rozbouřené vody, silný proud ho odnášel stovky metrů. Batole v řece Mži hledali policisté i hasiči, chlapečka nakonec našli pod jezem. Podařilo se ho oživit, skončil ale ve vážném stavu v nemocnici.

Na břehu řeky Mže v oblasti Skvrňan se v pátek večer začalo odehrávat pořádné drama. Do vody spadlo malé dítě, kterému podle informací TV Nova nebyly ještě tři roky. Začalo se topit.

Policisté i hasiči prohledávali oblast Vejprnického potoka i řeky Mže. Kvůli vytrvalým dešťům bylo ale těžké dítě v rozbouřených vodách najít. Na břehu pobíhali policisté i hasiči, chlapce nakonec vytáhli o stovky metrů dál po proudu - pod jezem u Kalikovského mlýna.

"Malé dítě si po vytažení z vody převzali hasiči, kteří zahájili resuscitaci. Tu následně převzali záchranáři, kteří přijeli na místo," sdělila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Související obsah

"Po dvaceti minutách se podařilo úspěšně obnovit krevní oběh, životní funkce a dítě bylo transportováno do Fakultní nemocnice v Lochotíně," zakončila mluvčí.

Podle informací Krimi-Plzeň do vody spadl rok a půl starý chlapeček, který utekl z nedaleké zahrádky. Měl ho strhnout proud rozbouřeného potoka a donést ho až do řeky Mže, kde ho následně záchranné složky i našly.

Neštěstí policie prošetřuje. "Na místě je krizový intervent a kriminalisté Městského ředitelství Plzeň, kteří se nyní případem i jeho veškerými okolnostmi zabývají. S ohledem na citlivost případu a věk dítěte nebudeme poskytovat další informace," sdělila před 20. hodinou mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz