Krimi

Kamion vjel u Liberce do kolony aut, jedno vzplálo. Osm zraněných

Kamion vjel u Liberce do kolony aut, jedno vzplálo. Osm zraněných
Zdroj: HZS Libereckého kraje

Osm zraněných a celkem sedm poškozených vozidel si vyžádala v pátek navečer hromadná nehoda na okraji Jablonného v Podještědí na Liberecku. Podle policie se řidič kamionu nejspíš nevěnoval řízení a vjel do aut čekajících na semaforu. Jedno z nich poté začalo hořet.

Policisté se o hromadném karambolu na silnici I/13 dozvěděli krátce po páteční 18. hodině. "V opravovaném úseku, pravděpodobně vlivem nevěnování se řízení, narazilo nákladní vozidlo do kolony čekajících automobilů před světelným značením," informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Kamion poškodil šest osobních aut, poničený je také.

Policisté museli dopravu z frekventovaného hlavního tahu odklonit na objízdné trasy, příčinu nehody dál vyšetřují. "Při nehodě došlo k požáru jednoho z vozidel. Její účastníci se pokusili o hašení práškovým hasicím přístrojem. Likvidaci požáru jsme provedli vysokotlakým vodním proudem," napsali liberečtí hasiči na twitteru.

Související obsah

U hromadné srážky se zapotili také zdravotníci. "Celkem jsme ošetřovali osm zraněných, pět z nich jsme poté nechali na místě. Zbylé tři se středně těžkými zraněními převezly sanitky na traumacentrum liberecké nemocnice," doplnil pro TN.cz před 21. hodinou mluvčí záchranky Michael Georgiev.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz