Krimi

Ornitolog visel na stromě hlavou dolů i s malými datly, zachránili je hasiči

Ornitolog visel na stromě hlavou dolů i s malými datly, zachránili je hasiči
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Kuriózní zásah absolvovali v pátek vpodvečer hasiči poblíž Úval u Prahy. Z vysokého stromu visel hlavou dolů muž. Ukázalo se, že je to ornitolog, který uvízl při kroužkování mláďat.

Hasiči dostali po 18. hodině na tísňovou linku hlášení o muži visícím ze skály.

“Po příjezdu k události bylo průzkumem zjištěno, že jde o ornitologa, který se snažil na vysokém stromě pomocí horolezeckého vybavení včetně sedáku okroužkovat mláďata datla obecného v hnízdě, ale ve výšce se zasekl a převrátil hlavou dolů,“ popsala událost mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Bezmocného muže z nepohodlného uvěznění vysvobodili hasiči-lezci. Sundali ho pomocí lanové techniky a žebříku dolů i s mláďaty. Ornitolog svou misi nevzdal a malé datly okroužkoval na zemi. Jejich transport zpět do hnízda už nechal na hasičích.

Milovníka ptactva preventivně prohlédli přivolaní záchranáři, stejně jako opeřenci vyvázl bez úhony.

Související obsah

Mnohdy nelehkou záchranu lidí z vysokých výšek, nejen stromů, ale i skal či budov, provádějí hasičští specialisté – lezci. “Hasičský záchranný sbor má ve svých řadách ve všech krajích speciální skupiny tzv. lezců, kteří jsou odborně vyškoleni na tyto typy zásahů,“ uzavřela mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz