Domácí

V Praze voda zalila část náplavky, hasiči tahali z potoka kanoistu

V Praze voda zalila část náplavky, hasiči tahali z potoka kanoistu
Zdroj: TV Nova

Praha kvůli zvyšující se hladině Vltavy přijala protipovodňová opatření, v pátek se uzavřely náplavky i vrata na Čertovce. Voda v sobotu skutečně vystoupala až na úroveň náplavky. Pro Prahu až do odvolání platí povodňová bdělost. Později odpoledne pak pražští hasiči z Botiče zachraňovali kanoistu, se kterým se převrhla loď.

"Ve Vršovicích zasahuje centrální stanice u převržené kánoe na Botiči. Člověku na mělčině jsme poskytli tepelný komfort a další nebezpečí nehrozí. Potápěči byli z cesty k případu odvoláni," uvedli pražští hasiči před 16. hodinou.

Následně informovali, že promrzlý vodák skončil v péči záchranářů a že se podařilo z vody zachránit i jeho věci. Zároveň na všechny apelovali, aby zvážili, jestli je při vyhlášené výstraze moudré vydávat se na vodní toky a do jejich blízkosti.

Meteorologové v sobotu dopoledne varovali, že dolní tok Berounky bude kulminovat nad úrovní prvního stupně povodňové aktivity. Na Vltavě v profilu Praha-Chuchle se také očekávalo mírné překročení prvního povodňového stupně.

V Praze je stále vyhlášena povodňová bdělost, výstraha Českého hydrometeorologického ústavu je platná až do odvolání. Voda se kolem poledne skutečně dostala až k úrovni jedné z náplavek.

Na stanici v Chuchli vystoupala nad úroveň prvního povodňového stupně už krátce před půl jednou v noci, stoupala až přibližně do poledne, od 12:40 začalo množství vody mírně klesat.

Související obsah

V hlavním městě byla už v pátek přijata protipovodňová opatření. Lidem se například uzavřely náplavky, auta musela pryč. Zavřela se také vrata Čertovky. Uzávěra platí až do odvolání.

Na reportáž TV Nova o přijetí protipovodňových opatření v Praze se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz