Domácí

Batole v řece našli místní! Bez hasičů by se chlapečka zachránit nepodařilo

Hasiči i policisté v pátek večer zachraňovali chlapečka z rozvodněné řeky na Plzeňsku. Po 20 minutách se jim ho podařilo najít a z vody vytáhnout. Hlavně díky všímavosti lidí a rychlému zásahu hasičů se ho podařilo záchranářům oživit. Hošík skončil v nemocnici.

Rodičům se asi rok a půl starý chlapeček navečer ztratil na zahradě z dohledu. Matka objevila na břehu rozvodněné řeky jeho čepici a vzápětí zalarmovala policisty a záchranáře. "Paní volala o pomoc, já tu nebyla, ale moje dcera k ní vlítla a snad našla tu čepičku," řekla TV Nova jedna z žen na místě.

"Před osmnáctou hodinou jsme přijali oznámení o pádu batolete do vodního toku," sdělila mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Dítě unášel silný proud a policistům se snažili v hledání pomáhat i místní. A právě díky nim se nakonec chlapečka podařilo i najít. "K záchraně života dítěte přispěla i všímavost občanů, kteří informovali policejního psovoda pátrajícího v blízkosti řeky po dítěti," vysvětlila Jiroušková. Když jeden z mužů spatřil tělo dítěte, okamžitě skočil do vody a malého za pomocí hasiče z vody vytáhl.

Související obsah

"My jsme společně s policií propátrávali koryto řeky. A poté, co se podařilo dítě najít, jsme jej vynesli z vody a zahájili jsme resuscitaci," konstatoval mluvčí hasičů Petr Poncar.

Podle mluvčí záchranářů Márii Svobodové hasiči odvedli velmi dobrou práci. Bez nich by se chlapečka zachránit nepodařilo. "Záchranáři si převzali velmi kvalitně zahájenou resuscitaci od hasičů. Následně pokračovali dvě desítky minut, povedlo se jim obnovit životní funkce dítěte," oznámila. 

Chlapeček skončil ve vážném stavu v plzeňské nemocnici. Co přesně se na místě stalo, nyní zjišťují plzeňští kriminalisté. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz