Zahraničí

Další tvrdé nálety v Pásmu Gazy! Zemřelo nejméně 42 lidí

Konflikt v Pásmu Gazy neutichá. Izraelská armáda se během noci na neděli zaměřila na bombardování tunelů radikálního hnutí Hamás. O život přišlo nejméně 42 lidí, včetně žen a dětí. Nálety za sebou zanechávají spoušť, záchranáři se snaží najít pohřešované v troskách zřícených budov, podle nich je v sutinách větší množství lidí.

V neděli pokračují záchranné práce po bombardování ve městě Gaza. Na záběrech agentury APTN je vidět, jak záchranáři mluví s lidmi, kteří zůstali uvězněni v troskách zřícených budov.

Izraelská letadla se měla v noci na neděli zaměřit na tunely hnutí Hamás. Trosky zablokovaly i přístup k jedné z hlavních nemocnic. Při nočním náletu zemřelo nejméně 42 lidí.

Izraelská armáda (IDF) se také vyjádřila k úderu na budovu, ve které sídlila světová média. "Včera jsme se zaměřili na důležitou základnu vojenského zpravodajství Hamásu ve věži Al Jala v Gaze. Základna shromažďovala informace k útokům proti Izraeli, vyráběla zbraně a zařízení bránící operacím IDF. Varovali jsme obyvatele budovy před úderem s obavami o jejich životy a bezpečí a dali jim dost času k bezpečné evakuaci. Hamás využil tento čas k vynesení věcí. Jsme ochotni zaplatit takovou cenu za to, že nebudou zraněni žádní civilisté," zveřejnila IDF v neděli ráno.

Související obsah

Obyvatelé měli být varováni přibližně hodinu před útokem, v budově kromě kanceláří a bytů sídlila také velká světová média.

Podle APTN s odkazem na ministerstvo zdravotnictví desítky lidí utrpěly zranění. Po několika dnech vyostřených střetů zemřelo bezmála 200 lidí, na izraelské straně je to podle agentury osm lidí.

Na reportáž TV Nova o sobotním úderu se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz