Domácí

V Praze se sesul svah! Hrozí, že zavalí dům. Majitelé museli prchnout pryč

V Praze se sesul svah! Hrozí, že zavalí dům. Majitelé museli prchnout pryč
Zdroj: HZS Praha

Pražští hasiči museli v neděli uzavřít ulici Nad Chaloupkami v pražských Záběhlicích kvůli sesuvu části svahu na pozemek u rodinného domu. Podle statika hrozí, že se svah bude bortit dál. Hasiči ho už provizorně zpevnili, teď ale bude řada ještě na odborné firmě. Než bude nebezpečí zažehnáno, obyvatelé domu budou muset zatím bydlet jinde.

K sesuvu půdy došlo v pražských Záběhlicích okolo desáté hodiny ráno. "Jednotka ze Strašnic je v ulici Dolní Chaloupky u sesuvu části svahu na soukromý pozemek. Na místo jsme povolali statika a uzavřeli komunikaci nad svahem," uvedli hasiči na twitteru.

Podle pražského magistrátu se sesunula plocha o velikosti zhruba 8 x 5 metrů. Na místo byl povolán statik a pracovník krizového řízení Městské části Praha 10.

Související obsah

"Dle statika hrozí další sesuv, MČ Praha 10 zařizuje ubytování pro obyvatele ohrožené budovy," vysvětlili hasiči. Technická správa komunikací (TSK) na místo vyslala technika. V ulici se podle pracovníků služeb nenachází plynové potrubí ani elektroinstalace.

"Na místě je starostka městské části. Pro obyvatele domu na dotčeném pozemku bude zajištěno náhradní ubytování a my se pokusíme svah stabilizovat," oznámili hasiči v poledne. A o hodinu a půl později přišla dobrá zpráva. "Svah se nám podařilo provizorně zpevnit. Další práce zajistí odborná firma. Vracíme se zpět na základnu," zakončil jejich mluvčí.

 

Na Sokolovsku se v červnu loňského roku sesunula opěrná zeď pod rodinným domem. Jak to vypadalo, se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz