Zahraničí

V Izraeli se zřítila tribuna v synagoze. Dva mrtví, přes sto zraněných

Nejméně dva lidé zemřeli a více než stovka dalších utrpěla zranění, když se v synagoze ve městě Givat Ze'ev severně od Jeruzaléma v neděli při hromadných modlitbách zřítila provizorní tribuna. V krátké době jde v regionu o druhou podobnou tragédii.

Podle národní zdravotnické služby Magen David Adom je kromě dvou mrtvých na místě dalších pět lidí ve vážném stavu, osm se středně těžkými zraněními a zbytek s lehkými. Celková bilance stále roste, portál Jerusalem Post hlásil krátce před 21. hodinou celkem už 167 zraněných, první informace hovořily asi o padesáti.

Podle webu Ynet News při pádu tribuny zahynul teprve dvanáctiletý chlapec a také čtyřicetiletý muž. Izraelská média zveřejnila i krátké video, na němž je zřícení konstrukce vidět. Kromě záchranářů na místo tragédie zamířili také vojáci, zraněné do nemocnic rozvážejí také helikoptéry.

Související obsah

Provizorní tribuna postavená u příležitosti oslav svátku šavuot spadla necelý měsíc poté, co při jiné náboženské slavnosti zpanikařil dav a v následné tlačenici bylo ušlapáno 45 lidí.

Připomeňte si tragédii z přelomu dubna a května v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz