Domácí

Města lákají na příměstské tábory. Rodinám rozdávají i stovky korun!

Letní prázdniny se blíží, a tak rodiče řeší, kam s dětmi. Velký zájem je o příměstské tábory, většina z nich hlásí téměř obsazeno. Organizátoři ale mají obavy z toho, jak to s jejich průběhem nakonec kvůli covidovým opatřením bude, mluví se o placených PCR testech i omezení různých aktivit. Podporu hledají organizátoři u radnic obcí, které se snaží akce pro děti podpořit.

Odpočinek, více času na práci nebo zábava pro děti - to jsou důvody, proč rodiče vybírají pro děti příměstské tábory. Většina z nich je už téměř vyprodaná.

"Pokud bude ta možnost a budou uvolněné příměstské tábory, tak to samozřejmě s manželkou uvítáme, že si od nich trošku odpočineme a oni se zároveň socializují," řekl TV Nova jeden z tatínků.

"Zhruba padesát příměstských táborů máme už zcela zaplněných a na těch zbylých čtyřiceti máme některá volná místa, to znamená dvě, tři, čtyři volná místa," vysvětlil Libor Bezděk, ředitel DDM hl. m. Prahy.

Související obsah

"Určitě jsou rodiče opatrnější v přihlašování, protože vlastně nevědí, co se bude dít, ale já předpokládám, že jakmile budou vědět, že se ty tábory zrealizují, tak se začnou přihlašovat v daleko větší míře," je přesvědčený sportovní ředitel oddílu Tatra Smíchov Filip Vacek.

Města po celé republice se snaží takové tábory podpořit. "Pražští účastníci dostávají příspěvek zhruba ve výši několika set korun," vysvětlil Bezděk. "Dostávají děti, které jsou předškolní a nebo první třída - a tam je 500 korun na tábor," přidala se Andrea Tauchmannová z DDM Jablonec nad Nisou.

Ceny příměstských táborů, kam děti docházejí z domu, se pohybují od 1 500 do 3 000 korun za dítě na týden. Někteří organizátoři ale prý s platbami ještě raději vyčkávají.

Organizátoři zatím na konečné podmínky čekají a doufají, že se o nich dozvědí dřív než loni. Podle jejich zkušeností ale zájem klesá například v souvislosti s tím, pokud jsou na táborech povinné roušky nebo respirátory. 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz