Domácí

Muž v Liberci zastřelil manželku, potom postřelil sebe. V nemocnici zemřel

Policisté po nedělní 16. hodině vyjížděli k nahlášené střelbě v Rudolfovské ulici na okraji Liberce. Muž na zahradě domu údajně postřelil manželku. Ta svým zraněním podlehla na místě, muž byl ve vážném stavu transportován do nemocnice, kde později zemřel také. Údajně šlo o manžele, kteří se měli rozvádět. Žena rovněž provozovala oblíbenou cukrárnu, jejíž zákazníci jsou z tragédie v šoku.

Nedělní střelba na Liberecku má druhou oběť. Po ženě, která svým zraněním podlehla na místě, zemřel v nemocnici i muž. Případ nadále rozplétají liberečtí kriminalisté. Podle všeho se jedná o tragické vyústění partnerských problémů.

"Paní sekala trávu. Protože se rozešli, tak ji střelil. A pak sebe," popsal situaci jeden ze svědků. "Střílelo se, potom přijeli policajti, záchranka," připojil se další. "Pacientce byla po několika desítkách minut resuscitace konstatovaná smrt," uvedl mluvčí liberecké záchranky Michael Georgiev.

Související obsah

Žena zemřela na místě. Celé město je v slzách, jednalo se totiž o majitelku oblíbené cukrárny Jahůdka. "Vážení zákazníci, z důvodu rodinné tragédie bude cukrárna až do odvolání uzavřena. Děkujeme za pochopení," stojí na facebooku populárního podniku.

Muž, který podle všeho vystřelil nejprve na ni a pak zbraň použil proti sobě, jevil známky života. Záchranářům se ho podařilo oživit a odvézt na traumacentrum do liberecké nemocnice.

"Pacienta, který k nám do liberecké nemocnice byl převezen, jsme se pokusili resuscitovat. Bohužel svým zraněním podlehl," uvedl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

"Na místě policisté zajistili dvě zraněné osoby, které jsme předali do péče zdravotníků. Co se týče okolností a příčin vzniku této tragické události, ty jsou v současné době prověřovány kolegy z kriminální policie v Liberci," doplnil mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Související obsah

Podle informací TV Nova byla majitelkou zbraně žena. Jak se dostala do rukou muži, který měl zastřelit napřed ji a pak i sebe, teď zjišťují kriminalisté. Pokud se skutečně prokáže, že ženu zastřelil muž, který v nemocnici zemřel, policie případ odloží.

Na okraji Liberce se střílelo, ženě už nedokázali pomoci. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz