Zahraničí

Důležitá stopa! Policie má nový důkaz v pátrání po zmizelé Maddie

Důležitá stopa! Policie má nový důkaz v pátrání po zmizelé Maddie
Zdroj: Profimedia

Policie ani po 14 letech nepřestává pátrat po zmizelé Maddie McCannové. A stále se jí daří nacházet nové důkazy. Nyní získala telefonní záznamy hlavního podezřelého. 44letého Němce spojují s místem, ze kterého tehdy tříletá Maddie zmizela.

Maddie McCannová by 12. května oslavila 18. narozeniny. V roce 2007 ale záhadně zmizela během rodinné dovolené v Portugalsku. Dosavadní pátrání výsledky nepřineslo.

Přelom přineslo až loňské zatčení 44letého Němce Christiana B. Muž si ve vězení odpykává trest za znásilnění starší ženy. V roce 2007 ale pobýval právě v Portugalsku. 

Související obsah

Podle britského deníku The Sun nyní policisté získali záznamy o pohybu jeho mobilního telefonu. Záznamy by policii měly pomoci lépe zdokumentovat přesný pohyb Němce. 

Související obsah

Policie se domnívá, že Maddie byla zabita v Portugalsku a Christian B. ji nepřevážel do domovského Německa. V řádu týdnů by se měli sejít detektivové z Portugalska, Německa a Velké Británie a probrat informace, které mají.

Vztahy mezi policisty z Portugalska a Německa jsou napjaté. Portugalci si nemyslí, že pachatelem je Christian B. a jsou proto zvědaví, jaké důkazy Němci předloží.


Hlavního podezřelého představila policie loni. Podívejte se, jak se dostala na jeho stopu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz