Domácí

Kdo je nový šéf sportovců? Matěj Stropnický prozradil zvláštní historku

Kdo je nový šéf sportovců? Matěj Stropnický prozradil zvláštní historku
Zdroj: Profimedia

Politik a herec Matěj Stropnický má radost z nástupu Filipa Neussera do čela Národní sportovní agentury (NSA). Ve vedení vystřídal Milana Hniličku, který v pondělí rezignoval. Podle Stropnického je někdejší reprezentant v pozemním hokeji skvělou volbou, prý je to dokonce zázrak. Před sedmi lety ho dokonce dostal na fotbalový trávník a během přátelského utkání vznikla jeho jediná sportovní fotka.

Stropnický má radost, že Národní sportovní agenturu povede Filip Neusser. Zná se s ním z časů svého působení ve Straně zelených a také ho před sedmi lety dostal na fotbalové hřiště.

Důkazem místo slibů je fotka, na které se Stropnický snaží kopnout do míče. "No, skoro jsem se trefil. Všimněte si, jak rotuju vrchní částí těla jiným směrem, než se snaží nohy dohnat míč," smál se sám sobě.

"Byl to přátelák s Viktorkou Žižkov, který tehdy zorganizoval Filip Neusser. Tentýž, který byl pak za nás od podzimu čtyři roky v žižkovském zastupitelstvu, a tentýž, který se včera stal šéfem Národní sportovní agentury," pokračoval Stropnický.

"Jako jestli pod jeho vedením nezačnou sportovat v téhle zemi všichni, tak už nikdy, protože dostal na trávník i mě. Velká gratulace! Že bude takhle poctivej člověk šéfovat sportovní dotace, který jsou obvykle samý šméčko, to považuju za naprostej zázrak," dodal.

Související obsah

  

Neusser v čele NSA v pondělí vystřídal Milana Hniličku. Ten podle svých slov rezignoval kvůli "enormnímu pracovnímu vytížení", jež ovlivňovalo jeho rodinný život. Hlavním cílem Neussera má být zlepšení sportu v Česku jako takového.

"Nepřicházím jako zástupce malých ani velkých sportů, ale celého sportu. Zejména dětského. Chci, aby se prostředky dostaly přímo k malým obcím a sportovcům," uvedl na pondělní tiskové konferenci.

Stropnický, který žije na zámku v Osečanech, na sebe nedávno upozornil účastí ve Výměně manželek. Podívejte se, jak s partnerem Danielem Krejčíkem na reality show vzpomínají:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz