Sport

Nový předseda NSA: Hnilička odvedl dobrou práci, chci zlepšit celý sport

Do čela Národní sportovní agentury se po konci Milana Hniličky dostal Filip Neusser, jenž na úterý naplánoval tiskovou konferenci. Představil se, poděkoval za práci Milanu Hniličkovi, ale vize a program představí až v následujících dnech.

Milan Hnilička rezignaci oznámil v pondělí 17. května. Jako hlavní důvod uvedl vysoké pracovní vytížení, které ovlivňovalo jeho rodiný život. Nastoupil Filip Neusser, jenž trénoval české pozemní hokejistky.

  

Filip Neusser se hned na startu omluvil za pondělní neaktivitu a naznačil, že v jeho fungování to bude jiné. Poděkoval Milanu Hniličkovi, který odvedl spoustu práce a zdůraznil důležitost Národní sportovní agentury. 

Související obsah

V nejbližší době má nový předseda plán seznámit se s organizacemi v českém sportu. Plánuje rozhýbat sport, program a vize ovšem představí až v následujících dnech.  

Filip Neusser požádal o trpělivost na začátku, ujistil, že je tu pro sport a chce navázat na dobrou práci Národní sportovní agentury. Delší dobu byl v kontaktu s premiérem. 

Související obsah


 

Pro funkci předsedy Národní sportovní agentury se rozhodl z pocitu, že český sport ovlivní více než z pozice v olympijském výboru.

Postrádá koncepční práci a chce představit vize. Jeho podporu mohou očekávat menší organizace, ale i sportovci. Filip Neusser se zároveň vzdal kandidatury na post předsedy českého olympijského výboru.

Plánuje se v následujících dnech sejít s Jiřím Kejvalem z olympijského výboru, se kterým chce probrat další postupy. Právě předseda olympijského výboru byl jeho protikandidátem na post předsedy a šeptalo se o sporech mezi oběma muži.

Milan Hnilička na post rezignoval v pondělí 17. května, důvodem bylo vysoké pracovní vytížení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události